Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. kapitola- SPECIÁL- 17 minut tam nahoře, 1. část!

22. 8. 2009

12. kapitola: Speciál- 17 minut tam nahoře

Po cestě na další trénink se Aki loudala, jak jen mohla. Moc toho nenaspala, přestože byla po odpoledni stráveným se Sakurou vyčerpaná jak fyzicky, tak psychicky (za což mohla především neodbytná slečna Yamanaka). Trápily ji noční můry, avšak jedno plus přinášely. Čím horší a živější byly, tím byla černovlasá dívka odhodlanější se s tím vším jednou provždy vypořádat. Jak s minulostí, tak s přítomností.

Přestože se tolik netěšila na nákupy, kterými ji Sakura strašila, teď byla spokojená. Z nového oblečení, které se skládalo z černých kalhot do poloviny lýtek, síťovaného trika, které bezpečně maskovalo všechny jizvy, a černého trička na ramínka, byla nadšená. Jak Sakura s vrtěním hlavou prohlásila, nejspíš měla jistou slabost pro černou barvu. Aki si nemohla pomoct- zaujala ji nejvíce a cítila se v ní jistější, v bezpečí.

Nepodařilo se jí potlačit zívnutí a do očí se jí vkradly slzičky. ,V tomhle stavu nic nezmůžu,´ pomyslela si trpce proklínajíc všechny Uchihy, ať už živé či mrtvé. Začínala mít neblahý, paranoidní pocit, že se tenhle klan proti ní snad spiknul. ,Však já jim to jednou vrátím i s úroky, nevyjímaje Sasukeho!´ Sama však věděla, že je to hloupost. Mladší Uchiha neudělal v podstatě nic, až na včerejší úlet. I tohle Aki nedalo spát a dospěla k závěru, že jsou nejspíš na stejné lodi. Nehodlala se s ním skamarádit, stejně to v jeho případě bylo beztak nemožné, akorát se rozhodla na včerejšek zapomenout. Prostě ho bude ignorovat, v případě nutnosti s ním spolupracovat a především se před ním musí naučit zachovat chladnou hlavu.

Když se konečně došourala k mostu, strnula. Celý tým už tam stál i se svým senseiem. ,Přece nejdu tak pozdě, aby tam byl i Kakashi!´ Nejistě přešla až k nim a postavila se ke své potencionální záchraně; k Sakuře.

„Co se to děje?" zašeptala jí těsně u ucha, až růžovovlasá dívka polekaně nadskočila.

„Aki-chan! Vylekalas mě!" vyčetla jí Sakura rozhozeně, ale nevěnovala dívce jediný pohled. Dál sledovala Naruta, který se o něčem dohadoval s Kakashim. „Ve vedlejší vesnici se pořádá pouť a Naruto se Kakashi-senseie snaží přemluvit, aby nás tam místo tréninku vzal," vysvětlila po chvíli.

„Pouť?"

„Ano. Víš, plno stánků, jídla, zábavy..."

Aki chápavě přikývla, přestože si pod pojmem "zábava" neuměla nic konkrétního představit. Jak se asi baví lidé tady? Akatsuki měli svou vlastní formu zábavy, ale tak nějak tušila, že to nebudu ono; naštěstí.

Zaposlouchala se do rozhovoru a přestože na sobě cítila Sasukeho upřený pohled, neotočila se. Nebylo jí to nijak příjemné, ale dokázala nezmatkovat a to pro ni bylo důležité.

„Ale no tak, senseii! Je to jen jeden den!" škemral blonďák už téměř zoufale.

„Ehm, Naruto...Nemyslím, že je to dobrý nápad," podrbal se Kakashi ve vlasech a po očku kouknul na nicnetušící černovlasou dívku. Narutovi ovšem jeho pohled neuniknul.

„Aki!" zvolal a přiskočil k ní, až dívka mimoděk ustoupila. „Že nemáš nic proti? Že ne?"

Aki se na něj zeširoka usmála. „Jasně že nemám."

„Vidíte, senseii?! Sakura-chan taky nic nenamítá a Sasuke mlčí, takže je mu to jedno!"

Kakashi si povzdychl- byl zahnaný do kouta. Naruto byl až příliš tvrdohlavý a jen tak se svého návrhu nevzdá. Tady mohla zasáhnout jen vyšší moc. „Musíme se zeptat Hokage-sama, víš přece, že bychom neměli opouštět bezpečí vesnice." Neřekl to přímo, ale Aki bylo jasné, že to jen kvůli ní tenhle výlet nepovolil. Jinak by s tím jistě problém nebyl.

„Tak na co ještě čekáme?!" vykulil Naruto oči a netrpělivě poskakoval na místě. „Honem, pohněte sebou, jdeme navštívit baa-chan!"

,Jestli to takhle půjde dál, dostane mě do předčasného důchodu...´ pomyslel si Kakashi a v duchu proklínal toho, kdo hyperaktivnímu chlapci o pouti řekl. Nejraději by se Tsunadiné kanceláři obloukem vyhnul; dovedl si představit její reakci, pokud k ní Naruto tak rozjařeně vtrhne. Pohled mu padl na druhého chlapce týmu sedm. ,Sasuke je dnes obzvlášť zamyšlený.´ Chtěl si ho včera vyčíhnout a trochu se poptat, nakonec se na to raději vykašlal. Zajímalo ho, co se stalo, ovšem podle výrazu lady hokage si leccos vyvodil. Ještě pořád nepředal Aki čelenku a při té příležitosti by se mohl zeptat jí. Přeci jen, pokoušet se dostat informace z Uchihy by bylo takřka zbytečné.

„Nemyslím, že je dobrý nápad chodit za Tsunade-sama takhle po ránu," namítla Sakura nejistě. „Určitě pracovala dlouho do noci a teď bude ještě spát."

Naruto zklamaně protáhl obličej. „Ale Sakuro-chan!" Nemohl tomu uvěřit. Proč mu to dělají? On na žádné pouti ještě nikdy nebyl! Jako malý slýchával nadšená vyprávění ostatních dětí, které na ní se svými rodiči byly. Hrozně jim ty zážitky záviděl. Pokaždé se sebral a odešel trénovat, aby si pročistil hlavu a zapomenul na stesk. Teď má konečně příležitost se tam dostat a zkazí mu ji blonďatá babka, která umí akorát mlátit, prohrávat na automatech a vychovávat prase!

„Taky bych se tam ráda podívala," prohlásila Aki jako by nic, když viděla Narutův zachmuřený výraz. „Za zeptání nic nedáme, ne?" Přesně jak očekávala, na blonďáčkově tváři se opět usídlil široký úsměv. Na Sakuře bylo vidět, že rezignovala, Sasuke byl právě pohroužen do sledování skupinky mravenců a Kakashi to vše pozoroval s obavami o své zdraví, které by jistá padesátnice mohla v brzké době ohrozit.

„No tak, jde se!" začal je Naruto znovu popohánět, popadl Aki a Sakuru za ruce a táhl je jako pytle brambor za sebou. Kakashi jen reflexně ucukl, když Sakuřina pěst přesně zasáhla svůj cíl.

,Idioti,´ protočil Sasuke otráveně oči v sloup a jen velmi nerad je následoval. Po včerejšku měl Tsunade plné zuby a za tohle nebyl Uzumakimu příliš vděčný.

***

Místností se rozlehlo netrpělivé bušení do dveří a Hokage, doposud rozvalená na svém praconím stole, sebou polekaně trhla. Chvíli jí trvalo než si uvědomila, kde je a jen kolem sebe mžourala očima.

,Už jsem to měla málem v kapse,´ povzdechla si zklamaně při vzpomínce na obrovský herní automat slibující nevídanou částku peněz. Zívla a lehce si prohrábla vlasy. ,Ať je to kdokoli, toho vola zabiju.´

„Hej, baa-chan, nechrápej a otevři!"

Okamžitě po hlase poznala Naruta a zrudla vzteky. Tak tenhle vůl ji přišel otravovat před desátou! Shizune se na pohovce jen přetočila z jednoho boku na druhý a poklidně spala dál. ,Možná bych mohla dělat, že tady ne-´

V tu chvíli se dveře rozrazily a dovnitř vpochodoval Naruto i se zbytkem týmu, který se však držel opodál. Nejspíš dobře věděl, proč.

„Vyzbudils mě, gaki!" Jakmile se Naruto dostal do jejího zorného pole, vyskočila na nohy a o vteřinu později seděl Naruto na opačném konci u stěny i s křeslem v náručí, které po něm Tsunade vztekle mrskla.

„Omlouvám se za něj, Tsunade-sama," odvážil se Kakashi promluvit, zatímco se Sakura pokoušela probrat omráčeného blonďáka. Aki uniklo tiché: „Páni!" a Sasuke mohl akorát děkovat všem zemřelým hokagům, že včera byla blondýna v poměrně dobrém rozpoložení. Shizune už klopýtavě běžela pro křeslo, aby ho své paní donesla- její řev ji okamžitě probral.

„Proč jste tady?" Již klidná hokage si sedla a tázavě na okamžik sjela pohledem k černovlasé dívce. Jounin nepatrně zavrtěl hlavou a ona si oddychla; už se bála, že se s ní zase něco děje. „Tak?"

Naruto se pomalu zvedl na nohy, potřepal hlavou, aby zahnal hvězdičky a přiskočil k jejímu stolu. Své senzory, které mu v hlavě červeně blikaly jako o život na znamení smrtelného nebezpečí, ignoroval.

„Baa-chan, prosím!" vyhrkl a naklonil se přes stůj až k jejímu obličeji. Dříve než se mohla Tsunade znovu napřáhnout, popadl jej Kakashi za límec a odtáhl ho trochu dál.

„Ať je to cokoli, říkám NE," uzavřela hokage a škodolibě sledovala Narutův ublížený výraz.

„Tsunade-sama, ve vedlejší vesnici se koná-"

„Ne!" Ani Kakashiho nenechala domluvit a vyzývavě se na Naruta ušklíbla. To má ten spratek za to, že k ní tak neurvale vtrhnul a vzbudil ji!

„Prosím, Tsunade-sama," postoupila Aki dopředu ke Kakashimu a tím jí- a nejen jí- vyrazila dech. „Nedaleko se koná pouť a my bychom se tam jako tým šli rádi podívat."

,Jako tým?´ podivila se Tsunade, mile překvapená. ,Možná že k nějakému pokroku přece jen došlo.´ „Obávám se, že to nebude možné," zavrtěla hlavou a Naruto uraženě nafouknul tváře. Nevěděl, kvůli čemu má být naštvaný víc; jestli tomu, že to hokage zamítá nebo kvůli její nenadálé změně přístupu.

„Proč ne?" zamračil se netuše, že takhle to jen zhoršuje.

„Tsunade-sama, upřímně pochybuji, že by nás tam mohli Akatsuki napadnout," ujala se Aki rychle slova, aby ochránila i jen malou naději na svolení. Tsunade si ji zamyšleně měřila pohledem a mlčela, stejně jako ostatní. „Je sice pravda, že by se mohli skrýt v davu, ale na druhou stranu by tohle neriskovali. Jsou to přece jen hledaní zločinci a mohla by je vidět spousta lidí."

Na Tsunade bylo vidět, že to zvažuje.

,Páni, takhle přemlouvat lady Tsunade...´ Sakura jen žasla a musela s ní souhlasit. Stála opodál i se Sasukem a občas po něm hodila očkem, ale pro Uchihu byl mnohem zajímavější páreček ptáků na stromě za okny než tahle duchaplná debata.

„To je možná pravda, ale cesta tam trvá hodinu a půl. Mohou vás klidně napadnout v lese," namítla Tsunade tváříc se neoblomně, avšak v duchu pomalu rezignovala.

„Tak blízko by se u Konohy neukázali..." Tentokrát však Aki dost znejistěla. Co když má pravdu? Oba dva s Narutem nasadili smutné obličeje a vyčkávali na Tsunadin verdikt.

,Že zrovna tihle dva budou škemrat, abych je pustila z vesnice...´ povzdechla si a promnula spánky. „Jste nemožní, opravdu..."

Narutovi chvíli trvalo než mu došel význam jejích slov. Jeho tvář se roztáhla v široký úsměv a nebýt stolu, Tsunade by objal. „Juchů! Díky, baa-chan!" zavýskl a nadšeně poskočil. Rozjařeně se otočil k Aki, že obejme alespoň ji, ale ta na poslední chvíli uhnula, a tak svůj nos zabořil do Kakashiho vesty.

„Promiň, záda," usmála se na něj dívka omluvně, když se po ní blonďák nechápavě ohlédl. Měla radost z Narutova úsměvu. Připadala si jako neskutečný sobec. Neudělala to jen proto, aby měl radost. Chtěla znovu vidět ten úsměv, který ji tolik uklidňoval, potřebovala ho vidět.

,Už se mi to ale nejeví jako dobrý nápad,´ pomyslela si znepokojeně, zatímco Sakura umravňovala Naruta. ,Co kdyby se opravdu objevili? Zabili by dvě mouchy jednou ranou...´

„Jděte než si to rozmyslím," zavrčela Tsunade výhružně, když ji z jejich povyku začínala bolet hlava. S dobře skrytými obavami se za nimi dívala, dokud se dveře kanceláře nezavřely. Upřímně svého rozhodnutí litovala. Byla by mnohem klidnější, kdyby Aki s Narutem zůstali ve vesnici. Na druhou stranu to však byla jedinečná příležitost se sblížit, o to žádná. Se zvláštním uspokojením si uvědomila, že se dnes Sauke netvářil povýšeně jako vždy, vypadal duchem mimo. Mohla jen doufat, že jejich dnešní výlet přinese plody jejího včerejšího snažení. Do duše mu promluvila; nezbývalo nic jiného než čekat.

Schoulila se do křesla a zaklonila hlavu, na tváři uvolněný výraz. ,Tak to vypadá, že dnes se už nevyspím.´

„Lady Tsunade?" hlesla Shizune tiše a odstoupila od okna, ze kterého sledovala pětičlennou skupinku. „Aki uvažovala správně, nemyslíte?"

S menšími obtížemi ztěžklou hlavu opět narovnala a Shizune si mohla všimnout rýsujících se kruhů pod očima. „To sice ano, ale nechci nic ponechat náhodě. Pošli za nimi ANBU jednotku včetně jejich kapitána, ať je sledují a pak mi donesou písemné hlášení. Hlavně tak, aby se o nich nedozvěděli Naruto nebo Sasuke. Ten malý spratek by jančil a Uchiha..." Povzdechla si a nechala větu jen tak viset nedopovězenou ve vzduchu. Shizune okamžitě přikývla, položila nespokojeně kníkajícího TonTona na pohovku a odběhla z kanceláře. ,Kdyby se jim něco stalo... Nikdy bych si to neodpustila.´

 

Obrazek

Takže, lidi! Jsem hrozně ráda za vaše komentáře, ať jsou krátké či dlouhé. Mám alespoň přehled o tom, kdo co čte. ALE! Nějaká ta kritika má oproti komentáři "Kdy bude pokráčko?" cenu zlata a já bych přesně takový komentář chtěla. Starvi už byla tak hodná, že mi zkritizovala Případ a já konečně vím, kde všude ty chyby mám *popis, lidi, popis!*. Takže kritizujte každou chybu, která se vám nebude zdát, dejte to najevo! Ať mám co zlepšovat, protože takhle se nikam dál nedostanu :) Díky!

Druhá část Speciálního dílu by mohla přijít zítra či pozítří :)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nice

(LusY, 29. 7. 2011 17:49)

Nj....máš to moc hezké :) Líbí se mi na tom hlavně to, že zápletka se nerozuzluje už v prvním dílu. Pořád je to poutavé...

To Amami-chan

(Kagome/Kurama, 25. 8. 2009 18:04)

Dobře, takže pocity. Chcete je? To ale bude další kapitola nudná. No, dobře. Jenže lidičky, tohle je prosím Speciál, takže jen na odlehčení :) A Amami-chan, myslím, že jsem psala, že Aki používá masky stejně jako Naruto ;) To je to samé, jako by ses ptala, jak může být Naruto tak veselý ^.^ Rozhodně není doopravdy veselá :) To je ale doufám vidět v předchozích dílech..T_T
Ale děkuji, že jste mě na to upozornili, třebaže jsem měla jiné plány :)

...

(Amami, 25. 8. 2009 17:55)

mne osobne sa to pacilo a som hrooozne unavena a chyby ktore by som skritizovala sa mi hladat nechce a okrem toho nemám po ruke lupu ktorou by som to hladala... ael súhlasila by som ze mi tam chybaju pocity... a tiez vsetky myslienky nemusia byt dobre... povedala by som ze Sasuke by stále premyslal nad tym co mu povedala Tsunade... on ny nieco mysli v jednom kuse... hocico aj ze ako moze byt taka vesela z toho co je urobili?? vnutorne suboje hocijake otazky a nemusia byt len pri nom. moze ich nat aj ine postavy...

. . . . .

(Walentine, 24. 8. 2009 22:42)

Líbí se mi to;)... A kritika? Starvation měla možná pravdu - chybí mi tu povídky s popisy nějakých velmi intenzivních emocí. Šílená nenávist, chtíč, něha... Zkus chvíli psát stylem, kterým píšeš, když máš depku;)

...

(Naru-chan, 23. 8. 2009 21:20)

Mě se to líbilo a chyby v tom nevidím anebo snad ani nevnímám,protože se mi tvoje povídky čtou dobře :) (A gome,já dlouhé komentáře psát neumím :D)

jaj

(Kira, 22. 8. 2009 20:01)

tak teď to chce jen zjistit, co bude dál. jinak, nee-chan, já vim, že tě to štve, ale.... i když se snažím, nikdy v tom ty chyby nevidím. ty popisy.... když sem zjišťovala, jak vypadá haruki, abych mohla kreslit případ, je pravda, že mi to v tom jaksi chybělo, ale zkus vyčítat mé fantazii, že si to dokážu představit i bez nich.... což mi připomíná, mohla bys mi prosím hodit popis té uniformy?

vím, že je to zase hodně plnohodnotnej komentář, zvlášť co se tématu zrazené týče (je to opravdu skvělá povídka!) ale co už.... gomen