Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. kapitola- A co Sasuke?

31. 12. 2008

3. kapitola

Sotva Tsunade došla ke své kanceláři, padla na ni únava v celé své kráse. Zevnitř vycházely hlasy a už jen podle jejich množství Pátá poznala, že bude muset použít své osvědčené metody. Nasadila svůj typický výraz nahánějící hrůzu, popadla kliku a vstoupila dovnitř.

,,Tsunade-sama!" Zavřela za sebou dveře, otočila se a první, co uviděla, byl Shizunin dychtivý obličej. Tsunade si povzdechla a odstrčila ji, na tohle neměla náladu. V místnosti se shromáždilo hned několik joninů, z toho nechyběl jediný sensei. Dokonce i Kakashi nechal svůj "Icha Icha Paradise" doma a spolu s neobvykle vážným Gaiem postávali u okna.

,,Tsunade-sama, zjistila jste, co je ta dívka zač? Odkud je?" zeptala se Shizune za všechny a jakmile Tsunade zasedla za svým dosud přeplněným stolem, kancelář utichla.

,,Ta dívka se jmenuje Aki a kromě posledních čtyř let si ze svého života nepamatuje nic."

,,A to jí máme věřit?" ozvala se Kurenai a neuhýbala Tsunadinému pohledu. Asuma do ní varovně šťouchl, aby byla potichu a nechala ji mluvit dál.

,,Je jí pravděpodobně čtrnáct, což znamená stejně jako našim geninům," pokračovala Tsunade a v hlavě se jí začal rodit plán. Už odjakživa byla zákeřná, bavilo ji věci komplikovat a pak se z povzdálí dívat, jak se vyvíjejí. ,,Ty čtyři roky strávila se členy Akatsuki." Ze všech stran se ozvalo zděšené zalapání po dechu a úpění.

,,No to snad ne! Zase oni! Nejprve jdou po Narutovi a pak nám sem předhodí polomrtvou holku!"

,,Ovšem nemyslete si, že k nim Aki patří. Jak se zdá, ti psi s ní zacházeli jako se svou osobní hračkou a zkoušeli si na ní své techniky." Následovalo další hromadné vydechnutí, tentokrát pobouřené.

,,Tak proto..." vydala ze sebe Shizune přiškrceným hlasem a Tsunade jen přikývla. Věděla, že naráží na situaci, kdy Aki mluvila ze spaní.

,,Takže ta dívka ví, kde se nachází jejich úkryt?" zeptal se Iruka zvědavě, ale jeho vítězoslavný úsměv povadl s Tsunadinou zápornou reakcí.

,,Bohužel ne, zdá se, že ani jednou nevyšla ven."

,,fajn, takže se u nás objeví neznámá holka, která si skoro nic nepamatuje, tvrdí, že je od Akatsuki, ale jejich polohu nezná," shrnula uštěpačně Kurenai a odfrkla si. ,,Omluvte mou drzost, lady Hokage, ale přece jí to nevěříte?"

,,Kurenai..." sykl pro sebně Asuma, ale to už se Tsunade s prásknutím do stolu postavila.

,,Jděte za ní!" zařvala naštvaně a všechny přítomné si měřila pohledem. Ani nevěděla, proč ji to tak rozčiluje, ale cítila, že to chce mít rychle z krku. ,,Jděte tam za ní a vyslechněte si to všechno ještě jednou, přímo od ní! Klidně se jí vyptávejte na každý detail a dívejte se jí při tom do očí! Uvidíme, jestli vás to přesvědčí!" Na to Kurenai odpověď neměla, ale stále měla velké pochybnosti.

,,Takže ji chcete nechat ve vesnici?" zvolal někdo zezadu a Tsunade se na to jen usmála. Tsunadin úsměv=souhlas, tohle věděli všichni.

,,Já s lady Tsunade souhlasím, nemůžeme dopustit, aby to ubohé děvče znovu padlo do rukou těm bezcitným nelidům!" zvolal Gai se zapálením, až většina kolem něj polekaně nadskočila, a měl málem na krajíčku.

,,Gaii, je klidně možné, že to "ubohé děvče" je jen špeh, který má oslabit Konohu zevnitř!" vybuchla Kurenai znovu a znechuceně si ho měřila.

,,Dost už bylo řečí!" zarazila Tsunade včas právě začínajíví hádku a vyčerpaně na chvíli zavřela oči. ,,Navrhuji Aki nechat v Konoze a začlenit ji mezi ostatní studenty. Kdo nemá nic zásadního proti?"

,,Já věřím úsudku naší lady Hokage a jsem pro," přihlásil se Gai, hrdý, že ruku zvedl jako první. Tsunade chvíli počkala a pak oči znovu otevřela. Ruce měla ve vzduchu většina, mezi nimi i Iruka, Asuma a Kakashi.

,,Výborně, takže myslím, že tohle téma můžeme uzavřít, alespoň prozatím. Ještě ji samozřejmě nějakému výslechu podrobím, ale platí, že Aki zůstává v Konoze," uzavřela Hokage debatu a ignorovala Kurenaiino pochybovačné odfrknutí. ,,Shizune, jdi se podívat po nějakém oblečení pro ni, v tom kimonu nemůže zůstávat věčně. Všichni ostatní mají rozchod! Kromě Kakashiho," dodala a zaměřila se na maskovaného ninju. Ten nevypadal nijak překvapeně a bylo na něm vidět, že už tuší o co jí jde. Shizune odešla splnit rozkaz Hokage a ostatní zmizeli, ať už domů nebo se někde sejít a nahlas vyjádřit svůj nesouhlas bez přítomnosti Tsunade.

Jakmile se dveře kanceláře zavřely, dovolila si Hokage povzdych na znamení vyčerpání.

,,Chtěla jste se mnou o něčem mluvit?" připomenul se jí Kakashi a prázdné křeslo vedle sebe ignoroval.

,,Jistě, samozřejmě...Víš, rozhodla jsem se, že Aki bude přidělena do týmu 7, tudíž do tvého týmu," řekla Tsunade bez zbytečného obcházení kolem horké kaše a opřela si bradu o spojené ruce. Jak si myslela, Kakashimu to už došlo, ale přece jen si povzdychl.

,,Tsunade-sama, jste si tím jistá? Chci říct, tým se čtyřmi členy...Nevím, jestli to bude fungovat..."

,,Věř mi, Aki bude pro váš tým přínosem. Nevím, co umí, ale má velké množství chakry, což nebude jen tak. Navíc to není napořád, jen na zkoušku. Ta holka neví vůbec nic o opravdových vztazích mezi týmovými partnery, bude lepší, když to sama pocítí. Pak už se o ni postarám." Kakashi chvíli přemýšlel, než opatrně přikývl.

,,Dobře, myslím, že to nemůže nijak uškodit...A víte už, jaké techniky ovládá?"

,,To přenechám tobě, ale myslím, že něco umět bude, když čtyři roky odolávala technikám členů Akatsuki," uchechtla se Tsunade a tím vzbudila v Kakashim zájem. Oběma bylo jasné, že smrtící techniky Akatsuki proti ní používat nemohla, ale ty na nižší úrovni překonat nejspíš dokázala. ,,Budeš mi o tom pravidelně podávat hlášení. Ale mohl by se vyskytnout ještě jeden problém."

,,Máte na mysli Sasukeho?" Tsunade se usmála, byla ráda, že nemusela nic dopodrobna vysvětlovat. Byla si jistá, že k tomuhle by se dopídil i sám.

,,Přesně tak. Je z Uchiha klanu a podobnost s Itachim se nezapře. I kdybychom udělali cokoliv, před Aki to neutajíme a i tak by to byl špatný nápad. Potřebujeme, aby důvěřovala nám všem, a mezi "nás" spadá samozřejmě i Uchiha Sasuke. Ale bude to těžké a radím ti, abys do toho nijak zvlášť nezasahoval, tohle si bude muset Aki srovnat sama. Ze začátku to bude vypadat katastrofálně, s tím počítám. Přece jen, Itachi na ni zřejmě párkrát použil Mangekyou Sharingan. Věřím ale, že to zvládnou. Všichni," řekla a nezapoměla na důraz u posledního slova.

,,Ale co když s tím bude mít problém i Sasuke? Bojím se, že jakmile zjistí, odkud se u nás Aki objevila, nezastaví se před ničím. Bude na ni naléhat a kdo ví, kam až bude schopen zajít, aby z ní vymámil informace o Itachim," namítl Kakashi a při té představě se lehce otřásl. Věděl, jak moc Sasuke svého bratra nenávidí a proto pochyboval, zato Tsunade se jen ušklíbla.

,,Kdybys něco takového zaregistroval, hned mi dej vědět, já si toho Uchihu pozvu k sobě. Věř mi, příště by si něco podobného předem rozmyslel," ujistila ho sebejistě a Kakashi už o jejích slovech nepochyboval.

,,Nějak se to komplikuje," přiznal s dalším povzdechem a zkoušel si představit, jak jeho tým bude reagovat na nový přírůstek. Věřil, že Naruto s tím problém mít nebude. Sakura, ta si ji nejdříve proklepne a bude ji neustále pozorovat, aby si ohlídala Sasukeho, a ten...U toho nedokázal reakci odhadnout, byl nevypočitatelný. Ale jak říkala Tsunade, všichni to musí nějak zvládnout, což znamená; i on.

,,To sice ano, ale já na tebe spoléhám. A o důvěru se Naruto postará klidně sám a bez příkazů, tím jsem si jistá." I pod jeho maskou bylo vidět, jak se Kakashi zeširoka usmál. ,,Teď vyřešíme ještě jednu maličkost, a to bydlení." Než však stačila Tsunade sáhnout po složce a najít nějaký volný byt, Kakashi zvedl do vzduchu svůj ukazováček.

,,Myslím, že jeden volný byt je hned vedle Naruta." Tsunade ihned zbystřila.

,,A jsi si jistý?"

,,Ano, nedávno si totiž stěžoval, že nemá žádného souseda, respektive sousedku. Hned nato začal Sakuru ujišťovat, že ji má pořád nejradši." Při té vzpomínce se musel uchechtnout, tehdy Naruto schytal další ránu pěstí mezi oči.

,,Výborně, lépe to ani nemohlo vyjít," zašklebila se Tsunade nanjevýš spokojeně a zvedla se ze židle. Ze zásuvky vzala váček s penězi a příslušný klíč a zamířila ke dveřím.

,,Jdete za ní?" zajímal se Kakashi.

,,Ano, a ty jdeš se mnou," odpověděla stroze a aniž by se ujistila, že ji ninja následuje, vyšla na chodbu.

***

,,tak tohle je ona?" užasl Kakashi a hleděl na spící dívku. Musel uznat, že Shizune její podobu věrně vystihla- jako panenka.

,,Ano. Nevím nic moc o jejím charakteru a povaze, takže se měj raději na pozoru. Kdo ví, co se z ní nakonec vyvrbí," varovala ho Tsunade pobaveně a peníze i s klíčem položila na hromádku tmavého oblečení, které tam donesla nejspíše Shizune.

,,A jak působila na vás?"

,,To je složité...Nejdříve jsem si myslela, že strachy ani nepromluví, pak dělala všechno proto, aby skryla své slabosti a hrála si na hrdinku...Nevěděla jsem, co si o ní mám myslet." Kakashi chápavě přikývl a nespouštěl oči z Akiina obličeje.

,,Takže já vám ji přenechám, mám ještě spoustu práce a musím se jít aspoň na chvíli prospat...Odnes ji do jejího nového bytu a zanech jí tam vzkaz. Je mi jedno, co do něj napíšeš, hlavně aby obsahoval oznámení, že ji ve tři hodiny odpoledne vyzvedneš. Vzkaž i Irukovi, aby dal všem geninům ze své staré třídy vědět, ať jsou ve tři shromáždění ve své bývalé učebně. Všechny je čeká velkolepé seznámení." Kakashi na Tsunade překvapeně vytřeštil to jedno oko, které mu šlo vidět, a nebýt masky, jistě by mu i poklesla čelist.

,,T-tak narychlo?"

,,Čím dřív, tím lépe. A dávej na ni pozor, záda a ramena má citlivá kvůli čerstvě zahojeným zraněním," upozornila ho ještě a než stačil Kakashi cokoliv dalšího namítnout, urychleně zmizela.

,,No nazdar..." povzdychl si zničeně ninja a podrbal se ve vlasech.

,Asi bych si potom měl promluvit se Sasukem...´ pomyslel si nepříliš nadšeně, opatrně zvedl Aki do náruče i s jejími věcmi a tiše ošetřovnu opustil.

Obrazek

Pozn. autora: Aki znamená v překladu "prázdnota" ;)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kašlu na nadpis TOMU VJEŘTE

(iruka imuno , 26. 7. 2010 18:25)

TAK NEVIM CO ŘICT JETO krása vaKt semi to libi tak naschle lidi BLANIK 14 LET

Kurenai

(Terrys, 13. 10. 2009 21:05)

Tam popisuješ Kurenai jako nějakou mrchu.:)Ale,jinak fakt dobrá kapitola.

hmm

(Watashi, 3. 2. 2009 10:42)

jo je to zajímavé. Jen tak dál!

...

(Walentine, 10. 1. 2009 21:26)

mmm je to skvělé a hrozně napínavé... Začíná to dostávat grády:)

^_^

(Sax, 3. 1. 2009 17:47)

Teda... to bude ještě zajímavé. Nový člen Kakashiho týmu a sousedka Naruta... ^___^
A ten obrázek je dokonalej :D
(to Kagome: trochu ti to tu zakomentuju, už mi to zase jde :D)

!!!

(darknesska, 3. 1. 2009 17:45)

teda musim tě pochválit Yukiko chan! úplně přesně si tam popsala reakce a obvyklé chování Tsunade a Kakashiho!!!! kapitola opět stála za to a jsem zvědavá jak to bude dál!!

.....

(Natali, 31. 12. 2008 22:48)

Kdy bude pokračování Kagome/Kurama-sama??? Jinak dooooooost gooooooodkapitola hlavně ten Kakashiho výraz na konci a to "what?" mě teda dostalo xD

....

(akyra, 31. 12. 2008 19:14)

nádherná povídka kdy bude pokračování?

juuuuuuuu

(mekachimeka, 31. 12. 2008 17:33)

juuuuuuuu chcem vidieť ako sa budú ostatní tváriť až sa budú zoznamovať s Aki :D...Já baka však ja to vlastne neuvidím, ale prečítam XD (mno ja si všetko predstavujem takže aj oboje :)) Skrátka znova nedočkanlivosť moje druhé meno XD. *hodila smerom do Čiech vrecúško s troma lízatkami* zabudla som ti hodiť to lízatko minule, tak tu máš tri :D, Kagome/Kurama-sama.

kawai

(neru-chan, 31. 12. 2008 15:03)

pekna kapitolka..opet XD..rychle dalsi kapitolkuu