Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. kapitola- Komplikace

18. 2. 2009

6. kapitola

V učebně plné mladých geninů zavládlo hrobové ticho a každý bez výjimky upíral své oči ke dveřím. Právě jim Iruka sensei, který lehce nejistě postával úplně vepředu vedle katedry, oznámil důvod tohoto otravného shromáždění- příchod nováčka.
,Takže tohle je ta velká změna? Ale co s tím máme společného my...?´ přemýšlel Uchiha Sasuke se svraštěným obočím a skrz černé vlasy, které mu ledabyle spadaly přes obličej, hypnotizoval dveře stejně jako ostatní. Vedle něj seděla Sakura, která taky vypadala trochu zmateněji než obvykle, a pak Naruto...V jeho obličeji se odrážela pouze a jen čistá zvědavost, žádné známky poznání nebo pochopení. No jistě, jak se dalo čekat.
Shikamaru byl právě uprostřed zívání, když se dveře konečně otevřely.
***
Aki se svým novým senseiem v patách došla k druhému muži, který se na ni zlehka usmál. Přinutila se úsměv opětovat a aniž by se na někoho dalšího podívala, zastavila se vedle něj a otočila čelem k ostatním.
,Vydrž to,´ nabádala se v duchu, zatímco navenek nepříliš zaujatě studovala strukturu podlahy.
,,Takže, studenti, přivítejme mezi námi Aki. Je ve vesnici nová, určitě tedy ocení vaši pomoc," prmluvil Iruka s falešnou nadějí, kterou Aki prostě nemohla přeslechnout, a opět se odmlčel. Kakashi po jejím levém boku nepřítomně hleděl z okna ven a rozhodně nevypadal, že hodlá něco dodat, alespoň pro tuto chvíli. Aki potlačila pobavený úšklebek a v duchu si pro sebe dodala obvzlášť jízlivou poznámku. Vždyť ten chlapík neměl ani tušení, co má říct, a ani se mu příliš nedivila.
,,Těší mě, jsem ráda, že vás poznávám," lehce se uklonila a s úsměvem konečně zvedla oči ke třídě. Snad všichni na ni užasle hleděli a neodvážili se ani ceknout. Iruka si párkrát výstražně odkašlal, ale tím atmosféra jen zhoustla. Dokud...
,,No, taky se těším, až tě poznám," poznamenal jakýsi kluk s bílým štěnětem na hlavě, s pokřiveným úšklebkem a třída se jako na povel dala do smíchu, jako za starých časů. Aki, která nepochopila, jak dvojsmyslně to Kiba myslel, se na něj zářivě usmála a kdosi ze zadních lavic nadšeně zahvízdal. Tím učebna znovu explodovala a to už Iruka musel zasáhnout, přestože byl za to velice rád.
,To je ta divná holka!´ uvědomil si Naruto, přinutil se zavřít pusu a nespouštěl z Aki oči. Jak ji bedlivě pozoroval, dostával podivný pocit, jakoby mu něco připomínala. Jen netušil, co by to mohlo být. Asi nejméně se mu zamlouval její úsměv, i ten znal, jen si ne a ne vzpomenout odkud. Začínal mít neblahé tušení, že ví, před čím je Kakashi tak varoval, ale projednou s modlil, aby se mýlil. Změna sice nemusela být špatná věc, ale tohle by přece jen bylo moc...
,To by neudělali,´ ujišťoval se v duchu optimisticky a začalo mu být dívky líto. Rozhodně by tady nechtěl přijít jako úplný nováček.
Mezitím se ti nejhlučnější a nejodvážnější Aki představili a když viděli, že proti tomu Iruka nic nenamítá, vstali z lavic a hlučně se k ní nahrnuli.
,,A odkud jsi?" zeptala se jí blonďatá dívka s vysokým copem a krásnýma, tyrkysovýma očima. Při tom ji probodávla zvědavým, zároveň poněkud provokativním pohledem, a donutila tak ostatn se trochu ztišit. Všichni souhlasně přikyvovali a očima těkali z Kakashiho na Aki a naopak.
,,No...Totiž..." Tentokrát si Aki opravdu nevěděla rady. Moc dobře si pamatovala reakci samotné lady Hokage a něco jí říkalo, že by měla pro jistotu mlčet. Nepřestávala se- pro ostatní připitoměle- usmívat a rozhlédla se po zbytku, který zůstal sedět v lavicích a dění jen zaujatě pozoroval. Očma přejížděla po tváři každého z nich, ale jakmile natočil hlavu a zadívala se na chlapce sedícího u okna, strnula na místě. Párkrát zamrkala, ale on tam pořád seděl, díval se přímo na ni chladnýma očima, které ji donutily se otřást.
,Ta podoba...To přece nemůže být-!´ přemítala v duchu a na chvíli úplně zapomněla, kde a s kým právě je. Najednou ji polilo horko, její maska během okamžiku spadla a nevěřícně vytřeštila oči. Chlapec, na kterého s chvějícím se dolním rtem hleděla, se zatvářil užasle, ale odmítl uhnout pohledem.
,Co je kruci s tou holkou?´ pomyslel si Sasuke zaraženě. Nechápal, co se děje, ale vypadala opravdu...vyděšeně. Byl zvyklý, že se na něj dívky dívaly, ale takhle se na něj ještě žádná z nich nikdy nepodívala. Jakoby z něj měla opravdu strach, a to ho ani nezná!
Dříve, než se Ino stačila nadechnout a zeptat se, co se děje, vložil se do toho Kakashi. Tempo, jakým se situace začínala vyvíjet, se mu přestalo zamlouvat.
,,Myslím, že pro dnešek to stačí, můžete se rozejít. Aki se potřebuje ve všem trochu zorientovat, takže se pořádně seznámíte jindy." Tím na sebe strhl veškerou pozornost, snad kromě samotné Aki, která se snažila překonat počáteční šok.
,,Proč jako? Vždyť o ní ještě nic nevíme, leda tak její jméno," namítla drze Ino, založila si ruce v bok a upřeně pozorovala Kakashiho obličej- nebo alespoň to, co z něj šlo vidět. Iruka si význameně odkašlal a zamračil se na ni, ale poněkud panovačná dívka jej okázale ignorovala.
,,Pocházím zdaleka," odpověděla Aki zničehonic na Ininu předchozí otázku a její purpurové oči se opět setkaly s tyrkysovými. Všicni střelili hlavou k Aki a mohli jen nechápavě koukat na její rázem klidnou a vyrovnanou tvář. Ino se na ni pátravě zadívala a Aki se uvnitř sebe ošila.
,Mám pocit, jakoby mi viděla až do žaludku,´ pomyslela si stísněně, ale pohled statečně opětovala.
,,Mimochodem, jmenuji se Yamanaka Ino," natáhla k ní blondýnka ruku s potutelným úšklebkem a nemusela dlouho čekat na ruku černovlásky. Párkrát jí energicky zapumpovala a svou dlaň při tom otočila hřbetem nahoru, aby dala jasně najevo svou dominanci.
,,Těší mě," pousmála se Aki. Toho odvážného gesta si všmla, nedala to však na sobě znát.
---
,,Co to má znamenat?" dloubla Sakura v lavici jemně do Sasukeho a vypadala opravdu v šoku z toho mála, co se právě odehrálo. Chlapec jen neurčitě pokrčil rameny, najednou celý nedočkavý dozvědět se víc. Sakura tedy vzdala jakkoli další pokusy o navázání rozumné konverzace a raději se otočila na druhou stranu, kde seděl Naruto. Už-už otevírala pusu, s tou samou otázkou na jazyku, když tu se zarazila nad jeho výrazem. Blonďák se tvážil neobvykle vážně a lehce podmračeně sledoval onu novou dívku. Sledoval ji upřeně, jakoby studoval každý její pohyb i změnu výrazu ve tváři. Natolik ji to uzemnilo, že neodolala a musela jej napodobit. Trochu se jí dotklo, že ani Naruto jí nevnuje pozornost. Byla zvědavá, co její týmové partnery na dívce tak zaujalo. Jistě, byla neobyčejně hezká, ale Sasuke nebyl ten typ, kterého by zaujala vnější krása. A Narutův neidentifikovatelný pohled jí taky nedával smysl...
---
,,A já jsem Kiba," protlačil se až k Aki onen chlapec se štěnětem, které na dívku štěklo, natáhlo k ní zvědavý čumák a nasávalo její vůni. ,,A toto je Akamaru." Aki opětovala Kibův široký, upřímný úsměv a natáhla ruku, aby mohla psa podrbat za ušima.
,,A dost, Kakashi- sensei vám jasně řekl, že máte rozchod- povinný. Popovídáte si jindy, bude k tomu jistě ještě plno příležitostí," upozornil je Iruka netrpělivě a začal všechny vyhánět. Ostatní, kteří nebyli shromáždění kolem Aki- a že jim za to byla sakra vděčná- se s brbláním začali zvedat z lavic.
,,To je fakt otrava, proč jsme sem teda museli zbytečně chodit?" strčil si ruce do kapes chlapec s černými vlasy staženými vzadu gumičkou a dlouze zívl Aki se neubránila pobavenému úšklebku, jak s ním musela souhlasit. Tohle shromáždění bylo naprostou ztrátou času. Přála si, aby se už všichni zpakovali, potřebovala se nutně Kakashiho na něco zeptat, a to "něco" nepočkalo.
,,Tým 7 zde zůstane," dodal ještě maskovaný jounin, když zahlédl, jak se i Sakura pomalu zvedá k odchodu.
,To je snad zlý sen!´ zděsila se Aki, když si uvědomila, že ona růžovovlasá dívka zřejmě patří do Kakashiho týmu. A pokud tam patří ona, ten vedle ní... ,Prosím, všechno jen tohle ne!´
V tu chvíli to Sasukemu konečně docvaklo. Všechno to do sebe zapadalo- tedy alespoň to, co se dozvěděl a co byl schopen si vyvodit. Tahle holka opravdu je předmětem všech těch změn, před kterými je sensei tak varoval. Těžko uvěřit, že je kolem obyčejného nováčka takový rozruch.
,Za tím bude něco víc,´ pomyslel si a přestože se tím nechtěl příliš zaobírat, nedalo mu to. Po očku zašilhal přes Sakuru k Narutovi a celkem ho překvapilo, že se taky netváří zrovna dvakrát nadšeně. ,Přece mu to taky nedošlo..?´
Jakmile ostatní genini odešli z učebny, značně otrávení- ještě z chodby mohli naprosto zřetelně slyšel Inino nevkusné klení- Kakashi i Iruka si unisono povzdechli.
,,Teď už nebudeme chodit kolem horké kaše," oddychl si Kakashi a pokynul svým studentům, aby šli k nim dopředu. ,Teď to teprve začíná...´
Jak siSasuke mohl všimnout, teď už se na něj Aki nedívala se strachem, nýbrž si ho měřila nedůvěřivým pohledem. Tohle opravdu nechápal...
Naruto, Sasuke a Sakura se postavili vedle obou senseiů čelem k Aki, která stála sama před nimi. Tohle postavení se jí ani trochu nelíbilo, ale stála klidně dál. Ovšem teď už bez úsměvu a s přimhouřenýma očima stále pozorovala toho tmavovlasého kluka. Arogance z něj přímo sálala, každým nepatrným gestem dával všem kolem sebe najevo, že on je něco víc, a v Aki se znenadání zvedla vlna odporu. Samým znechucením se jí sevřelo hrdlo- nebylo pochyb, tenhle kluk je nějakým způsobem spojen s Itachim. Nikdo z Akatsuki se před ní o sobě nezmiňoval a Itachi nebyl žádnou výjimkou. Teď by ovšem dala ruku do ohně, že jsou spolu v rodině- a to se jí nelíbilo. Měla problémy s jedním Uchihou, a sotva se dostane z jeho dosahu, padne do spárů toho druhého. Jaký neuvěřitelný paradox...
,,Určitě už vám došlo," spustil Kakashi a jedním okem těkal ze Sasukeho na Aki, ,,o co se tady jedná. Aki se k nám po určitou dobu přidá jakožto nová posila týmu 7."
,,Cože?" vydechla Sakura užasle, ale vzápětí vrhla k Aki omluvný úsměv. ,,Chci říct, proč k nám?"
,,Je to rozhodnutí Tsunade-sama. Budete se s tím muset vyrovnat, i kdyby vám to bylo proti srsti."
,,T-tak jsem to zrovna nemyslela, senseii," upadla Sakura do rozpaků. Nechtěla se Aki nijak dotknout, uměla si představit, že to má už tak těžké. Nebo si to přinejmenším myslela.
,,A odkud že jsi, Aki?" ozval se poprvé Naruto a tvářil se teď mnohem přívětivěji, než když seděl v lavici, nikým nepozorován. Iruka se za jeho zády odlehčeně pousmál, už se o svého oblíbeného bývalého studenta začínal pomalu bát. Narozdíl od Kakashiho si nebyl až tak jistý tím, jak Naruto tento fakt přijme. Ne že by měl nějak zvlášť navybranou.
Aki na okamžik střelila pohledem ke Kakashimu, ale ten se na ni ani nepodíval. ,Takže to nechal na mě, fajn...´
,,Je to poněkud složitější, ale jsem si jistá, že Tsunade-sama vám to brzy vysvětlí," usmála se na blonďatého chlapce a v duchu si ho znovu představila, jak nabručeně sedí na zemi, když jej nechtěně srazila. Možná byla jen paranoidní, ale tohle jí přišlo na náhody až moc podezřelé.
,,Já jsem Haruno Sakura, ráda tě poznávám. A vítám tě mezi námi, určitě se ti tady bude líbit. Kdybys potřebovala, kdykoli za mnou můžeš přijít, ráda ti se vším pomůžu." Jako první se Aki představila jediná dívka z- teď už bývalého- tříčlenného týmu. Vděčně pokývala hlavou s nadějí, že by si třeba konečně mohla najít kamarádku právě v Sakuře. Ona ale čekala, až dojde na řadu někdo úplně jiný. A nemusela čekat dlouho.
,,Uchiha Sasuke," vyplivl ze sebe chladně černovlasý ninja a dál nemluvil, narozdíl od Sakury. Ani se na dívku nepodíval, už tak mu bylo nepříjemné se někomu zbůhdarma představovat. Aki, jakmile své jméno vyslovil nahlas, přeběhl mrazík po zádech a kdyby se neuměla krotit, zkřivila by znechuceně obličej.
,,A já jsem Uzumaki Naruto-ttebayo!" Blonďák hrdě vypjal hruď. Nevšímal si protočených očí svých kamarádů, zato věnoval zvýšenou pozornost Akiiným opět rozšířeným zorničkám.
,,U-Uzumaki?" zopakovala se zakoktáním, jakoby se přeslechla, a její doměnka se rázem změnila v přesvědčení. Ne, tohle prostě nemůžou být náhody! ,Sakra, tohle se začíná nepříjemně komplikovat...´
 

Obrazek

Takhle nějak si Aki představuju...Je celkem těžký najít holky s černými vlasy a purpurovýma očima, dattebayo *w* A gomen za případné překlepy, nemám sílu a ani čas to po sobě číst...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nee-chan... XD

(kikki, 28. 2. 2009 13:52)

Je to fajn povídka. Potrpim si na ní, ale souhlasím s ostatními... Trvá ti to...Jasan...Cgápu, že každý nemá kažej den náladičku na psaní, ale myslela jsem, že se tu bez pokráčka utluču. Tak se mi brzi ozvi ju?

Špatný komentář!

(Watashi, 24. 2. 2009 10:26)

Ne, že by byla špatná ta povídka, ale píšeš to strašně pomalu! na tu 6. kapitolu jsme museli čekat několik dní! Takže jen tak dál, ale rychleji!

^_^

(Sax, 23. 2. 2009 20:52)

Teda... úplně jsem podle toho popisu viděla, jak se všichni tvářili... pěkný, jen tak dál... ^______^

nee-chan....

(Kira, 23. 2. 2009 0:27)

jsem tak ráda že jsem to začala číst! je to úžasný dílko!

Pls, hlásni!

(Uchiha Kagome-chan tvoje SB, 21. 2. 2009 20:36)

Pls, mohla bys pro mě hlásnout tady? http://sonja-uchiha.blog.cz/

juuuuuu

(neru-chan, 20. 2. 2009 19:58)

kawaii..:) jen tak daaaaaaaaaaal

.......................

(Katty, 18. 2. 2009 19:48)

juchůůůů. Už se moc těším na další díl. Takže Aki už všechno došlo jo? To bude ještě hodně zajímavé =3

...

(Walentine (walentine.blog.cz), 18. 2. 2009 16:17)

Obdivuji Tě za to, jak přesně dokážeš popsat chování jednotlivých postav. Fact. :) Těším se na další díl, napínáš to jak taťkovy kšandy.:)

.....

(akyra, 18. 2. 2009 12:36)

nádherné fakt povedené už se děším na další. a stěmi překlepy si nedělej hlavu. Znáš moje né?