Jdi na obsah Jdi na menu
 


Případ č. 13- Prolog

21. 5. 2009

Prolog

Tým čtyř policistů prohledával tmavý klučičí pokoj dvoupatrového rodinného domu na konci rušné tokijské ulice. Jeho majitelka, žena středního věku s opuchlýma očima od pláče a dlouhými hnědými vlasy, procházela mezi strážci zákona a nervózně zjišťovala, zda někdo z nich nechce občerstvení. Odpovědí jí bylo pouze nesouhlasné zamručení každého z nich.

,,Shrňme si to ještě jednou," promluvil detektiv Morgan a se zamyšleným pohledem procházel po místnosti sem a tam jako lev v kleci. ,,Vašemu synovi bylo šestnáct let a právě studoval na střední umělecké škole. Prospěch měl velmi dobrý, jak jste nám prozradila. Včera, asi kolem půl osmé večer, odešel z domu s tím, že si jde vyzvednout sešit ke kamarádovi a už se nevrátil. Jeho tělo se našlo dnes ráno pod mostem dva bloky odtud a bylo identifikováno díky školnímu a občanskému průkazu, které měl u sebe v peněžence. Žádné známky násilí prozatím nalezeny nebyly, proto lze předpokládat, že se jednalo o sebevraždu." Žena se znovu rozplakala a s třesoucími se rameny přešla k opuštěné posteli v zapadlém rohu pokoje.

,,Něco mi tu ovšem nesedí," pokračoval Morgan, nehledě na přidušené vzlyky paní domu. ,,Podle toho, co jste nám řekla, prožil váš syn poklidné dětství. Na škole byl vcelku oblíbený, nebyl nikým utiskován a vůbec; žádné závažnější problémy s ním nebyly. Neměl tedy k sebevraždě žádný důvod a v jeho pokoji jsme prozatím nenašli nic podezřelého, co by naši doměnku vyvracelo." Žena souhlasně přikývla a z kapsy zástěry vytáhla kostkovaný kapesník, který použila k setření slz.

,,A co otec? Bydlí s vámi?" ozval se jeden z vyšetřovatelů mimoděk, zatímco obracel naruby zásuvky psacího stolu naprosti postele. Paní domu sebou nepřirozeně trhla a uhnula pohledem k podlaze. Jemné rysy jí rázem ztvrdly a po předešlém pláči nebylo téměř ani památky.

,,Není doma, odjel na služební cestu do Ameriky," procedila chladným, opovrhujícím hlasem, až se poměrně mladému detektivovi zježily vlasy na zátylku.

,,Jste si tím jistá?" optal se Morgan opatrně a pozorně sledoval její reakce. Žena už ale na sobě nedala znát žádné další známky rozčarování a pouze přikývla na souhlas.

,,A co ten jeho kamarád? Mluvila jste s ním?" Morgan ve svých otázkách pokračoval dál za cílem dozvědět se toho co nejvíce. ,Proč mám pocit, že tohle není zrovna důvěryhodný zdroj informací? Jenže když ne ona, kdo jiný?´ Sledoval, jak vstala z postele a s rukama založenýma na prsou přešla k oknu, takže jí nebylo vidět do tváře a on byl v nevýhodě. Z výrazů se dalo leccos vyčíst i poznat, jestli dotyčný nelže, avšak teď k tomu neměl příležitost.

,,Zkoušela jsem mu volat, jeho číslo jsem našla v mobilu, ale nezvedal to. Dnes ráno, když jsem šla s nákupem z obchodu, jsem ho potkala, ale odbyl mě s tím, že žádný jeho sešit u sebe nemá," odpověděla bezbarvým hlasem s pohledem upřeným v dáli.

,,Dobrá. Až tady skončíme, zajdeme se ho zeptat ještě na pár věcí. Nikam neodcházejte a zůstaňte tady, budeme vás ještě potřebovat," povzdychl si Morgan, nechal ostatní dělat svou práci a opatrně překračuje rozházené věci na podlaze vyšel z pokoje ven. Ztěžka sešel dolů po strmějších schodech do předsíně a ven přímo před dům.

Venku bylo zataženo, schylovalo se k dešti. Morgan se prudce nadechl a nosem nasál vlhký vzduch. Pomalu se zvedal vítr, který detektivovi čechral už tak neposedné, středně dlouhé, černé vlasy. Z kapsy černého pracovního saka vytáhl krabičku cigaret a zapalovač. Neměl by kouřit uprostřed vyšetřování, ale jeho tým už dávno věděl, že se bez téhle rutiny prostě neobejde.

,Bude to jistě dlouhý případ,´ pomyslel si trpce a zapálil si cigaretu. Dlouze potáhl a s pocitem uspokojení vydechl.

Nebyl ve své branži dlouho, teprve přes dva roky. Tohle byl jeho první vážnější případ. Usiloval o povýšení na vrchního detektiva a věděl, že bez dlouholetých zkušeností nemá šanci. Doufal však, že když tomuhle případu přijde na kloub, vytvoří si alespoň slušnou reputaci. Bral to jako zkoušku, kterou musí splnit na jedničku.

Avšak čím déle nad vším přemýšlel, tím méně mu výpověď té ženy připadala upřímná. Pokud se opravdu jednalo o vraždu, za což by vsadil své nové, perfektně naleštěné boty, mohl prozatím podezřívat dva lidi- matku oběti a onoho kamaráda. Proti neznámému otci nic neměl, ale i jeho osoba mu vrtala hlavou.

,Jen doufám, že tohle není nad moje síly...Musíš si věřit, Joshi,´ povzbuzoval se v duchu a mezitím sledoval, jak se jindy světle šedý chodník barví díky těžkým kapkám deště dotmava. Ještě párkrát mohutně potáhl než zbytek cigarety zahodil a s nově nabitým odhodláním se vrátil zpět do domu, zpět ke svému případu.

 

Obrazek

Vím, že je to hodně krátké, ale přece jen, má to být jen prolog... Nechystala jsem se vám to tu dávat teď, ale prostě jsem neodolala O_o Takže upozorňuji- v téhle povídce nehodlám jen tak hned pokračovat, nejdříve musím dopsat minimálně to Zranění 2...Ale rozhodně už mám většinu děje vymyšlenou. Můžete jen hádat, kdo za co může xD

Snad se vám ale úvod líbil a přesvědčil vás, abyste četli dál, až bude co xD

Kagome-chan

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

....

(Starvation, 8. 8. 2009 13:56)

Možná to ode mě nebude moc hezké, ale zkrátka to musím říct. Na FanFiction prď! Original tvorba ti sedne nádherně - máš volnou ruku v ději, můžeš si pohrávat s charaktery postav dle svého uvážení a nikdo tě pak navíc nemůže buzerovat, že z jejich oblíbence děláš OOC.
Ale k povídce - i když je to pouhý, a jak jsi sama řekla, krátký začátek, chytlo mě to. Tvá slovní zásoba předčí několik spisovatelů dohromady, za což chválím, protože já osobně zrovna v tomhle ohledu mám dost mezí. Kapitolka je hezká, stručná - vnořila nás do děje, což je důležité. Inu, já osobně neskončím jen u tohoto dílu, s chutí si přečtu i pokračování!

. . . .

(Walentine, 3. 6. 2009 16:42)

Mmmm, ten Joshu je sympaťáák;)

^_^

(Glorilian (http://glorilian.sblog.cz), 30. 5. 2009 13:08)

Pěkné - už se těším až to tu bude. =)

hmm...

(Naru...., 25. 5. 2009 12:11)

kámoš a syn =love .... matka =syna bije a chce po něm .... a tak..-no buzerace znáte to XD- kluk ce cípnou a tak poprosí kámoše no a pak xP... e??-asi ne no neva XD-

................

(Akyra, 22. 5. 2009 16:56)

vau tak na tohle si počkám~.^

asldůjfopwiejflsak j

(Arlen, 22. 5. 2009 16:32)

Vypadá to zajímavě, budu trpělivě čekat na pokráčko :)

dalšííí!

(ebika, 21. 5. 2009 20:25)

To teda jo už se moc těším

nadpisy are stupid!!!

(Riuu, 21. 5. 2009 20:06)

Pěknýý!!!Zajímavý!!jsem zvědavá na další díl.

Pekne...vazne xD

(Lenalee Uchiha, 21. 5. 2009 19:27)

No,ten prolog skoda xD. Ale uz se tesim az to poradne rozjedes ;-) Kam se hrabu ja s moji novou kapitolovkou xDD

...

(terkic, 21. 5. 2009 18:29)

mě se to líbilo a to moc:) je to hodně zajímavé, kdopak to asi udělal a co bude dál?:)