Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopis, nebo přiznání?

23. 4. 2008

Dopis, nebo přiznání?

Mladý kluk s uhlově černými, rozježenými vlasy sedí na posteli v opuštěném pokoji Lighta  Yagamiho. Vypadá to dokonce, že je opuštěný celý dům. A stejně sám a bezradný si teď připadá Ryuzaki. Kdyby nebyl v téhle situaci, vysmál by se sám sobě. Velký L si poprvé v životě neví rady! Poprvé ho přemohly city, o kterých ani nevěděl, že k nějaké osobě vůbec cítí… Teprve teď, když už je příliš pozdě, si uvědomil, že ho miloval a že navždy bude… Miloval Kiru! Ale teď na něj nemyslel jako na sériového vraha, jehož zločiny nebyly až doposud odhaleny, nýbrž jako na Lighta Yagamiho, kterého považoval za svého nejlepšího přítele. A ten je teď nadobro pryč. Tolik chtěl Kiru chytit a usvědčit! Tedy alespoň si to myslel…

Ryuzakimu se začínají třást ramena potlačovanými vzlyky a po tváři mu stékají slzy hořkosti, které si konečně našly cestu na povrch. Znovu se zahleděl do papíru, na kterém byl napsaný dlouhý vzkaz Lightovým rukopisem. Při dalším a dalším čtení přemýšlel, proč mu tohle všechno vlastně Light napsal. Byl to jen dopis na rozloučenou, nebo otevřené přiznání?

Milý Ryuzaki,

doufám, že si tohle někdy přečteš, ať už dříve, či později. Vím, že zemřu, a jsem na to připravený. Umírám totiž za dobrou věc, víš? Jak nečekané…Odpovím ti na pár otázek, určitě totiž budeš chtít znát odpovědi.

Ano, jsem Kira, nebo jsem alespoň byl. Měl jsi od začátku úplnou pravdu, můžeš být na sebe právem hrdý. Doufám, že se ti konečně uleví, nemá cenu tě takhle dál trápit, nemyslíš? Teď bych ti měl nejspíš vysvětlit, jak jsem vlastně zabíjel. Nebudu ti nic zvlášť popisovat, spoléhám na to, že ty všechno pochopíš. Existují bohové smrti, nebo taky jinak shinigami, a ti mají u sebe deník smrti, neboli Death note. Myslím, že teď už je ti vše ostatní jasné- prostě jsem do notesu psal jména zločinců.

Proč ti to teď všechno píšu? Abys věděl, že jsem chtěl pro svět jen to nejlepší a vše, co jsem dělal, jsem myslel dobře. Dne 18.4. (pro jistotu, nevím, kdy tohle objevíš) se mi někdo ozval. Tvrdil, že je třetí Kira. Nevěděl jsem, kdo to je ani co po mě chce, ale on o mě zřejmě věděl všechno. A chtěl se mě zbavit, to jsem poznal už ze začátku. Já mu samozřejmě nevěřil, že má tu moc jako já nebo druhý Kira, ale bohužel mi to jednoduše dokázal- zabil otce! Nevěděl jsem, co mám dělat, propadal jsem se beznadějí, a on to měl ze začátku všechno promyšlené. Nemohl jsem uvěřit tomu, co po mě chtěl. Požadoval, abych do jedné hodiny zabil deset jakýkoliv nevinných lidí tady v Japonsku. Samozřejmě jsem ihned odmítl. Vím, že jsem byl Kira, ale já zabíjel výhradně jen zločince, to přece sám dobře víš. Dal mi tedy navybranou. Buď zavraždí matku a sestru, nebo se s ním sejdu a on zabije mě. Nemohl jsem se s tebou poradit, nechtěl jsem tě do toho zatáhnout, zabil by i tebe, a to nechci dopustit. Určitě chápeš, jakou možnost jsem byl nucen si vybrat. Sejdu se s ním za dvě hodiny v opuštěném skladišti na druhém konci města. Tohle je moje poslední sbohem tobě. Ale ještě abych nezapomněl, o něco tě prosím. Nehledej Death note. Nepřináší nic dobrého, věř mi. Ne že bych ti nedůvěřoval, ale ta moc je nevyzpytatelná, získá nad tebou nadvládu. Opatruj se a dávej na sebe pozor. Snad mi někdy budeš schopen odpustit.

                                                                                                                          Miluju tě,  Light

Ryuzaki se smutkem hleděl na poslední větu. Nebyl si tím jistý, ale měl pocit, že Lightovi odpustil už po prvním přečtení.

Povzdychl si. Pomalu vstal z postele, papír zmáčený vlastními slzami pečlivě složil a schoval do kapsy kalhot. Pohled mu padl na stůl a rysy mu znenadání ztvrdly. Přes tvář mu přeběhl stín nenávisti při pohledu na deník černý jako noc s bílým nápisem Death Note. Našel ho vcelku snadno, a tím zahlédl i toho shinigamiho. Ryuuka. Zhnuseně si odfrkl. Light má pravdu, ten deník nepřinese nic dobrého, pomyslel si trpce a s rukama v kapsách odešel pryč. Ne jako L, ani jako detektiv. Jen jako Ryuzaki, obyčejný kluk, kterému zbylo jen zlomené srdce a zatím dosud neprolité slzy.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ja nemám rada smutné konce :-(((

(Simča, 21. 4. 2009 21:01)

Je to pekné a ja budem plakať :-(( No dobre, predýchaj to!! Dobre už mám. Tak plakať nebudem, ale je to pre mňa dojemné.

Velkej aplaus

(Shiory, 8. 3. 2009 18:45)

Páni to je nádhera.... to je tak smutný až je to pěkný... z čověka, který je jen pouzdro na mozek si udělala citlivou osobnost

supr

(Arkela, 17. 11. 2008 2:17)

no tak po dlouhý době zase čtu nějakou povídku tohohle typu a moc ráda bylo to krátký,ale to nevadí bylo to pěný a souhlasím že si z Raita někoho úplně jinýho. Moc pěkný;)

Prostě a jednoduše ... xD

(Tlouie, 29. 8. 2008 0:40)

Vůbec nevadí, že to bylo krátké ... Bylo to moc hezký :) Navíc jsi snad první člověk, kterého znám, který udělal z Yagami Raita, z Kiry, z toho hnusnýho vraha ( odpusťte, Raito-fans )klaďase. Neuvěřitelné xD Btw, našla jsem tě, Kagoem/Kuramo !! xDD ( nejsem úchyl ani psychopat xD ) Nejdřív jsem četla tvoje povídky na Fanfiction Way a potom jsem četla povídku na tvoje přání na Anila blogu a teď ... jsem našla tvůj blog xD Dobrá náhoda xD Ehm ... tak jsem vyjádřila svoje nadšení xD Jinak taky píšu povídky a yaoi jsem si v poslední době dost oblíbila :-) Nechci dělat hnusnou reklamu, ale kdyby jsi měla zájem, zveřejňuju je tady : www.remu.blog.cz :-) Jinak klidně si s tebou ráda někdy pokecám o anime nebo tak, kdyby jsi chtěla :-) Tak zatím. :)

dfsdf

(jksd, 6. 7. 2008 11:48)

huiiii to je kráásnéé chudinka moja elík :´(

Užaa

(Little_bad_Nickcy, 24. 6. 2008 15:49)

moc pěké ale je mi líto riuzakyho :'( :D

ááááááááááááááá

(Svip, 10. 6. 2008 19:49)

ubohý malý Kira. nebo spíš ubohý malý L??? oba *hledá kapesník, aby si setřela slzy* cha, už ho mám *jde si pro kapesník, ale přes slzy nevidí, takže zakopne o první věc* jau!!! *zakopla jsem o tašku do školy* :D:D:D ale + je, že mám ten kapesník :)

*-*

(darknesska, 12. 5. 2008 14:37)

... je to.... smutný!!! T_T I like it!

hezký... hezký?!!!!... NÉ- smutný!!!!

(k-katti, 24. 4. 2008 6:47)

Ach božéééé, tohle mi děláš naschvlál... xD *utírá si slzy* jak já nemám ráda smutné povídky (hlavně, že jsi mi říkala ať to nečtu, co?! >.< )
Ale jinak je to pěkný *I love Death Nete* oooo Ryuzaki... Prooooč Lighte xDDD

smutné...

(natalia, 23. 4. 2008 20:03)

och, to je tak smutné... tak smutné a zároven krásne...

hezkýýýýýýýýýýýýýýý

(Antal, 23. 4. 2008 19:05)

moc moc moc hezký